Resultater for Brøderupløbet 10.april 2016

Halvmarathon - rød rute 2016 kan ses længere nede.

Marathon - rød rute 2016 kan ses længere nede.

 

12 km - blå rute 2016

Fornavn Efternavn
Tid
Startnr.
Placering
Heino Jensen
50:56
260
1
Frederik Woetmann Græsdal
52:23
207
2
Lars Gunnar Frandsen
52:54
264
3
Jonas  Christensen
53:41
223
4
Mike Strate
54:48
241
5
Jesper Vaupel
55:45
263
6
Peter  Karstenberg
55:58
247
7
Niels L. Jensen
56:06
261
8
Christian Dall-Hansen
57:45
287
9
Ronni Olsen
58:20
273
10
Thomas  Glenn Hansen
58:28
235
11
Søren Nørby
58:39
275
12
Mikkel  Lund Risager
59:05
203
13
Emil Høskerkjøb
59:27
210
14
Knud  Aundal
59:52
236
15
Johnny Saaby
59:57
232
16
Mogens  Bak- Hansen
1:01:17
250
17
jJonas  Andersen
1:01:34
227
18
Anne Østed 
1:01:47
262
19
Anton Wamster
1:02:12
277
20
Lars  Nielsen
1:02:13
255
21
Michael Jørgensen
1:03:32
111
22
Heidi Lindhardt
1:03:33
242
23
Allan Johannesen
1:03:48
233
24
Morten Kristiansen
1:03:56
272
25
Nikolaj Bech Pedersen
1:05:35
256
26
Eva Johannesen
1:05:40
231
27
Lars Kvam
1:05:58
220
28
Janus Weiercke
1:06:11
278
29
Morten  Steno Hansen
1:06:30
234
30
Benita Kamper
1:06:31
284
31
Tina  Nygaard Jensen
1:06:35
245
32
Jesper Marcussen
1:06:48
251
33
Kasper Luffe
1:06:49
209
34
Arjan Delfgaauw
1:06:50
238
35
William Gade
1:06:57
218
36
Per Frandsen
1:06:58
258
37
Annette Gertsen
1:07:02
280
38
Jesper  Lundsager 
1:07:12
249
39
Jakob Ryhl
1:07:38
237
40
Tommy Skov
1:07:39
257
41
Jeppe  Eggebrecht
1:07:44
205
42
Bent  Petersen
1:08:04
240
43
Anders  Schou
1:08:49
239
44
Martin  Lindemose
1:08:52
267
45
Karin Nørby
1:08:57
276
46
Dorrit Petersen
1:09:42
213
47
Poul Henning Hansen
1:09:58
222
48
Kasper Petersen
1:10:11
216
49
Gitte Kristensen
1:10:13
243
50
Inger Beuchert
1:10:22
271
51
Kate Eis
1:10:25
217
52
Grith Jerichau
1:10:26
265
53
Svend R. Helgers
1:10:32
214
54
Mette Olesen
1:11:10
268
55
Ulla  Lundsager
1:11:17
248
56
Birthe Haack Hansen
1:11:27
286
57
Annie  Schächter
1:11:43
219
58
Nele Burman
1:12:10
252
59
Thea Faldborg Liversage
1:12:19
206
60
Annamaria Vang Møller
1:12:25
204
61
Flemming Larsen
1:12:33
212
62
Dean Larsen
1:12:52
201
63
Marco Nielsen
1:12:52
211
64
amalie Ravn
1:13:00
259
65
Merete Keis
1:13:00
202
66
Bente  Damkjær
1:13:07
229
67
Majken Udsen
1:13:07
279
68
Lene Jørgensen
1:13:11
230
69
Suzanne Gasberg
1:13:47
253
70
Steen  Ellegaard Jensen
1:14:41
246
71
Lars Kryger Nielsen
1:15:00
270
72
Bente Kryger
1:15:13
269
73
Linette Hedegaard Andersen
1:15:28
208
74
Louise  Andersen
1:15:43
224
75
Karin  Schau
1:16:10
274
76
Britt Larsen
1:16:39
200
77
Susanne Møller
1:17:04
244
78
Lars Nielsen
1:17:42
221
79
Birthe  Rasmussen 
1:18:54
228
80
Else-Marie Kristoffersen
1:19:51
254
81
Jette Rasmussen
1:19:54
283
82
Palle Møller
1:21:50
281
83
Sussi  Stolt 
1:21:52
285
84
Gregers Frisken
1:23:50
225
85
Birgitte Rehn
1:24:54
215
86
Hanne Hellesø Jessen
1:27:43
226
87
Ole Petersen
1:33:32
282
88
Kirsten  Drejer 
1:39:38
266
89

 

Halvmarathon - rød rute 2016

Fornavn Efternavn
Tid
Startnr.
Placering
Lars  Jacobsen
01:27:17
93
1
Arne Leth Christensen
01:31:52
95
2
Jens Petersen
01:36:18
97
3
Lasse  Glenn Hansen
01:37:24
98
4
Johnny Dahl
01:37:49
99
5
Britt Steen
01:38:01
6
Nicolaj Ring Andreassen
01:38:09
100
7
Freddy Christiansen
01:38:48
101
8
Michael Topp Jakobsen
01:39:10
102
9
Michael Bang Jacobsen
01:40:41
103
10
Daniel Sveigaard Schmidt
01:40:46
106
11
Per Philipsen
01:41:24
107
12
Henrik Skovbæk
01:41:25
108
13
Morten Villadsen
01:41:28
109
14
Jakob Ole Larsen
01:41:39
110
15
Jens  Karrebæk
01:41:45
111
16
Mikael Krøier Henriksen
01:43:04
112
17
Klaus  Palm
01:43:05
113
18
Michael Keis
01:43:35
114
19
Peder Svendsen
01:43:57
115
20
Michael Aagaard Nielsen
01:44:19
116
21
Thorkel Bejer
01:47:35
117
22
Ole Torp Aundal
01:47:49
118
23
Frederik Clausen
01:47:58
119
24
Tommy Clausen
01:47:58
25
Majbritt  Bagger Nielsen
01:48:04
166
26
Peder Nielsen
01:49:12
27
Benny Andersen
01:49:15
120
28
Lars Linnemann
01:49:46
121
29
Leif Johansen
01:50:19
122
30
Michael Pedersen
01:51:06
123
31
Claus Geertsen
01:52:28
125
32
Bo Wong Ohn
01:53:03
126
33
Tom Kristensen
01:53:24
127
34
Espen fossar Andersen
01:54:49
128
35
Michael Ernst
01:55:05
129
36
Hanne Alving
01:55:26
167
37
Anette Lauenborg
01:55:27
168
38
Frank Jørgensen
01:55:52
132
39
Jimmy Bonne Andersen
01:56:34
133
40
Peter Nygaard
01:56:54
134
41
Jan  Elgaard
01:57:53
135
42
Per  Simonsen
01:57:58
136
43
Brian  Elmegaard
01:58:12
138
44
Mikkel Dam
01:58:43
137
45
Ole Pedersen
01:58:49
139
46
Camilla  Rehn
01:59:14
169
47
Lasse Ahm
01:59:40
140
48
Asbjørn Woetmann Pedersen
02:00:00
141
49
Anja Høy
02:00:03
170
50
Ove Westerlin
02:00:17
142
51
Ivan Nielsen
02:00:21
143
52
Karin Aagaard Madsen
02:02:14
171
53
Mette Schächter
02:02:14
172
54
Jim Vad
02:02:42
144
55
Erik Jacobsen
02:02:48
152
56
Allan Andersen
02:03:44
147
57
Birgitte Kraft
02:04:00
173
58
Klaus  Ferdinand
02:04:46
148
59
Gerda  Juul Pedersen
02:05:36
174
60
Kaja Schultz
02:05:54
175
61
Christina  Bjerre
02:06:08
176
62
Carsten Hansen
02:07:09
150
63
Christian  Dam
02:07:27
151
64
Brian Bergstrøm
02:08:02
153
65
Peter Bredo
02:10:20
154
66
Bodil Madsen
02:11:38
177
67
Jens Rasmussen
02:11:39
155
68
Mette Færregaard
02:11:44
178
69
Claus Seitzberg
02:12:38
156
70
Hanne Kjær Jensen
02:12:53
179
71
Karin Skovbæk
02:12:54
180
72
Tina Coermann Nygaard
02:13:42
181
73
Finn Nielsen
02:13:49
158
74
Daniel Johansen
02:13:50
159
75
Helle Rehn
02:16:44
182
76
Lars  Raaddam Sørensen
02:16:45
160
77
Søren-Ole Andersen
02:18:50
161
78
Michael Graabech Hansen
02:18:59
162
79
Grethe Ogstrup
02:20:24
183
80
Marianne Kiær
02:22:24
184
81
Anne-lise  Beck Nielsen
02:23:23
185
82
Preben  Larsen 
02:27:57
163
83
Kevin Dabelsteen
02:28:10
164
84
Grete Buhl Jeppesen
02:35:45
186
85
Per Rasmussen
02:41:17
165
86

 

 

Marathon - rød rute 2016

Fornavn Efternavn
Tid
Startnr.
Placering
Flemming Hansen
03:18:49
6
1
Søren Boel
03:22:40
2
2
Jonas Andernsen
03:39:28
17
3
Martin Lavesen
03:48:51
16
4
Karen marie Brøgger
03:52:35
7
5
Malene Ravn
03:53:03
1
6
David Bredo
03:58:33
8
7
Kenni Barkoz Højby
03:58:55
9
8
Bouchra Lundgren Eriksen
03:59:13
15
9
Klaus Udsen
04:02:07
3
10
Anne-Marie Lyngbye
04:29:45
12
11
Rene Hjorth Olsen
04:51:37
5
12
Pia Hansson
04:51:38
4
13
Hans Christian Jensen
04:52:56
14
14
Britt Jørgensen
04:52:56
13
15
Helle Hvidt Wallentin
04:52:57
18
16
Johanna Gren
05:07:26
10
17
Tony Gren
05:07:27
11
18