Resultater for Kulsbjergløbet afholdt af Lions Club Langebæk 2.juni 2013

Halvmarathon - rød rute 2013 kan ses længere nede.

10,4km - blå rute 2013 kan ses længere nede.

5,3km - grøn rute 2013 kan ses længere nede.

Fotos kan ses her: https://picasaweb.google.com/MogenstrupLMK/KulsbjerglBet2013

Pandekageløb - 3,7km (54 deltog på distancen):

Start# Tid Navn Alder / klasse / skole
6 18.57 Tobias 11
29 20.04 Otto 8
35 21.42 Jeppe 8
5 22.30 Julie 10
47 22.34 Freja 11
33 23.06 Andreas 8
32 23.11 Noah 8
28 24.13 Malthe 8
15 24.21 Pernille 5.kl Friskolen Øster E.
13 25.40 Tobias 8
16 26.11 Mads 5.kl Friskolen Øster E.
30 27.23 Jeppe 11
46 27.26 Anna 9
45 27.28 Alfred 10
2 27.29 Viggo 9
1 27.41 Frederik 10
34 27.45 Lukas 10
9 29.30 Annika 9
8 31.02 Jeppe 7
50 31.09 Rasmus 7
43 31.23 Silje 5
42 31.30 Magnus 3
7 31.58 Elisabeth 6
4 32.16 William 7
54 32.35 Sofie 6
3 32.54 Lærke 4
20 32.56 Mikkel 5.kl Friskolen Øster E.
38 34.03 Jacob 7
23 34.22 Emil 8
39 34.38 Rasmus 8
22 34.39 Selina 5.kl Friskolen Øster E.
21 34.43 Fanny 5.kl Friskolen Øster E.
26 35.03 Laura N 6
18 35.17 Sebastian 5.kl Friskolen Øster E.
12 35.25 Anna 8
53 35.27 Alberthe 10
27 35.31 Signe 4
19 35.38 Amalie 5.kl Friskolen Øster E.
44 37.22 Gustav 8
31 39.22 Andrea 5
36 40.37 Mathias 8
25 42.58 Mette 10
24 42.59 Emma 10
48 43.53 Asle 3
49 43.54 Mati 1
10 49.21 Ninna 7
41 49.22 Jennifer 7
51 49.39 Adam 5
52 49.40 Bretram 4
11 50.27 Eva 4
14 udgået Magnus 11
17 udgået William 5.kl Friskolen Øster E.
37 udgået Emil 9
40 udgået Bertram 7

 

5,3km - grøn rute 2013 (100 deltog på distancen)

Start# Tid Navn Klub/sted
418 18.30 Bjørn Haldur  
79 25.44 Jens Buhl Præstø
92 26.42 Jesper Øager Jensen  
94 26.46 Jonas Jørgensen Østergård
91 26.48 Karl Øager Jensen  
65 28.11 Jonathan Holcenau Vordingborg
32 28.19 Nicklas 5. kl Friskolen Øster E.
33 29.02 Ulrik 5. kl Friskolen Øster E.
87 29.06 Viktor Bay Præstø
86 29.19 Malte Kristnesen Præstø
435 29.25 Heidi Lohmann Nyråd L
74 29.29 Svend Søhalg O-63
405 29.30 Erling Houbøl Holmegård
419 29.48 Ingolf Petersen Vo. Firmasport
432 29.50 Kristian Rasmussen  
64 29.51 Søren Jeppesen Vordingborg
415 30.23 Per B. christensen Mern-Ørselv Lø
407 30.25 Kjeanette Thomsen Nyråd løbeklub
81 30.42 Lene Jensen Nyråd Løbeklub
57 30.57 Anders Mikkelsen  Nyråd Løbeklub
56 31.05 Nelle Just  
176 31.10 Jytte Jakobsen HG
3 31.12 Thor Christensen  
61 31.20 Per Steen  O-63
21 31.24 Jimmy Væver  
71 31.26 Mona Hansen Nr. Alslev
96 32.19 Niclas Vinter  Østergård
10 32.40 Heidi Nordkvist Christensen  
73 32.45 Bjarne Busch Mern ØrslevL 
72 32.51 Sonja Holse Mern ØrslevL 
76 32.55 Gitte Andersen Stensved
70 32.58 Helle Jørgensen NALK
30 33.03 Jonathan 5. kl Friskolen Øster E.
63 33.04 Gitte Skovgaard Mern - Ø. L
80 33.05 Frederikke Nielsen Vordingborg
1 33.10 Asta Nordkvist Christensen  
426 33.13 Henrik Sørensen Mern Ørselv L
20 33.14 Chanette Olsen  
22 33.15 Ane S Madsen Nyråd løbeklub
417 33.16 Emma Vaupel Nyråd l
416 33.18 Jesper Vaupel Nyråd l
434 33.39 Finn Peitersen  Mern Ø
438 34.03 John Arildsen  
408 34.26 Jeanette Andersen   
401 34.27 Laila Langballe Mern Ørslev L
68 34.29 Anja Pedersen Vordingborg
67 34.30 Louise Frydensberg Stensved
95 34.32 Jesper Lindblad Østergård
82 34.36 Britt Christensen Mogenstrup LMK
437 34.56 Alberte Friis  
436 34.57 Julie Friis  
45 34.59 Andreas 4.c Stege Skole
97 35.16 Betina Peitersen Østergård
66 35.34 Kirsten Sørensen Nyråd Løbeklub
424 36.36 Dom Maher  
59 36.37 Libeth Pedersen Nyråd Løbeklub
62 36.42 Birte Sindalsen Møns Løbek
35 36.52 Mikkel Thorsbro 4.c Stege Skole
412 37.02 Anders Christensen O-63
69 37.12 Helle Aak Jensen Vordingborg
420 37.32 Linette Jensen Præstø L
421 37.41 Susanne Larsen Nyråd L
422 37.45 Simone Hebo Nyråd L
2 37.51 Nanna Nordkvist Christensen  
431 38.06 Benjamin Egholm Næstved
413 38.20 Kirsten Drejer  
414 38.21 Helmuth Drejer  
53 39.43 Johnny Christensen  
54 39.43 Dorte Kold Kalvehave 
55 39.45 Lene Paludan Nyråd løbeklub
89 39.47 Salih Ergun Præstø
85 39.48 Thomas Christensen Præstø L
84 39.49 Carsten Hansen Mern
58 40.18 Heidi R,Hansen Mern ØrslevL 
29 40.39 Annemette Engell Hansen Langebæk
425 41.51 Laura Jensen Mern Ørselv L
433 42.26 Edel Krastup Nyråd L
430 42.42 Lykke Nielsen  
427 42.51 Lotte Jensen Mern Ørselv L
428 42.52 Lisbeth Jensen Mern Ørselv L
429 43.02 Niels Jørgen Nielsen  
406 43.20 Per Vognstrup Langebæk
423 43.49 Maria Christensen  
12 44.59 Bjørn Christensen  
11 45.03 Helle Christensen  
34 51.36 Ida Petersen 4.c Stege Skole
37 51.38 Laura Frederiksen 4.c Stege Skole
51 56.38 Lars Skaaning  
52 56.49 Jette Christensen  
50 56.52 Anne Skaaning  
60 57.32 Marko Toft Nr. Alslev
83 58.31 Charlotte Vestergaard Nykøbing F
78 1.00.07 Jørgen Finlander Ørslev
402 1.00.08 Hands Jørgen Knudsen Mern
404 1.00.10 Ranti Knudsen Mern
77 1.00.12 Mette Finlander Ørslev
15 1.11.18 Kjeld Olsen Vordingborg
13 1.11.27 Inger Nielsen stensved
14 1.11.33 Birthe Hansen Vordingborg
90 udgået Kim Petersen Nyråd Løbeklub

 

10,4km - blå rute 2013 (69 deltog på distancen)

Start# Tid Navn Klub/sted
162 43.58 Jens Petersen Møns løbeklub
157 44.00 Magnus Kulmsee Hagmann  
185 44.20 Jonas Christensen Mogenstrup LMK
215 44.28 Mads Justesen Stensved
187 44.50 Lauge Christensen Mogenstrup LMK
173 44.51 Andreas Duus Mogenstrup LMK
160 48.17 Stefan Fyrsterling Kbh
183 48.21 Simon Madsen Præstø løberne
189 50.41 Jakob Reuss Vordingborg
153 51.00 Daniel Nygaard Munk  
182 51.43 Dan Petersen Nykøbing
184 52.43 Keith Duddler Præstø løberne
151 53.56 Marianne Frederiksen  
211 54.00 Leif Johansen Nyråd Løbeklub
208 54.07 Mogensen Bak-Hansen Vordingborg
197 54.39 Peter Fisker Vordingborg
164 55.00 John Rene Jørgensen Nr. Alslev
181 55.27 Peter Bredo Præstø løberne
188 55.30 Anette Lauenborg Nyråd Løbeklub
200 55.44 Karina Hjortebjerg Nyråd  løbeklub
161 55.46 Michael Lindqvist Herfølge
170 55.47 Hanne Kærgaard Madsen Nyråd Løbeklub
177 56.17 Bent Nielsen Næstved Hg
206 56.19 Martin Jensen Mern
165 56.29 Bent Petersen Mern
203 56.45 Niels Capion Nyråd Løbeklub
210 56.50 Ole Iversen Holbæk
155 58.29 Annette Gertsen Vordingborg
194 58.45 Klaus Rasmussen Mern
166 59.16 Lars Holm Nyråd Løbeklub
190 59.28 Michael Andersen Viemose
171 1.00.29 Anders Nielsen Nyråd Løbeklub
207 1.00.39 Leif Hansen Mern
218 1.01.09 Palle Møller Mogenstrup LMK
167 1.01.27 Gregers Frisken Møns løbeklub
199 1.01.30 Helle Mikkelsen Vordingborg
180 1.02.00 Mikael Jensen Nyråd  løbeklub
154 1.02.30 Kaj Aage Munk  
201 1.02.32 Anders Skov Mogenstrup LMK
195 1.02.37 Carsten bugtrup Præstø løberne
217 1.02.40 Bodil Madsen Nyråd Løbeklub
198 1.02.46 Susanne Ploug Nyråd  løbeklub
186 1.02.58 Merete Keis Mogenstrup LMK
216 1.03.00 Tine Duus Mogenstrup LMK
214 1.03.24 Tonny Brasner Stensved
205 1.03.38 Boye Jensen Mern
202 1.03.50 Bruno Ibsen Vordingborg
179 1.04.03 Grethe Ogstrup Nyråd Løbeklub
156 1.04.48 Mette Stær Nyråd Løbeklub
204 1.05.06 Anne Skovlund Nyråd Løbeklub
191 1.05.08 Laura Langballe Ørslev
219 1.05.14 Ingse Nielsen Mern
169 1.06.10 Martin Huge Nalk klub, nyk F
193 1.06.34 Linette Andersen Næstved Hg
163 1.06.35 Ole Olsen Nyråd Løbeklub
212 1.07.08 H C Rasmussen Vordingborg PI
213 1.07.19 Lasse Hansen Vordingborg
174 1.07.49 Morten Bæk Larsen Stensved
175 1.07.50 Michael Hansen Mern
178 1.09.15 Allan Jensen Nyråd Løbeklub
150 1.10.33 Signe Vestergaard  
172 1.11.07 Birthe Hemmingsen Hg,  Næstved
159 1.14.19 Ib Skovgaard Nyråd Løbeklub
168 1.15.55 Arne Rasmussen Lundby
221 1.15.58 Brian Larsen Vordingborg
196 1.17.45 Morten Farcen Vordingborg
192 1.18.06 Pia Andersen Næstved Hg
220 1.23.51 Dorthe Larsen Vordingborg
209 udgået Gabrielle Hebo Nyråd Løbeklub

 

Halvmarathon - rød rute 2013 (26 deltog på distancen)

Start# Tid Navn Klub/sted
21 1.37.27 Michael Ordon Guldborgsundløberne
15 1.37.53 Bo Nielsen HG
32 1.38.09 Lasse Genn Hansen LMK Mogenstrup
23 1.39.14 Thomas Stryg Guldborgsundløberne
31 1.40.28 Freddy Christiansen Øster Ulslev
16 1.41.11 Henrik Jørgensen HG
2 1.42.33 Morten Villadsen Nyråd
33 1.42.46 Thorkild Ryglund LMK Mogenstrup
24 1.43.43 Preben Majdahl Næstved
25 1.43.53 Anders Andersen Næstved
3 1.45.16 Thorkel Bejer Fejø
8 1.47.34 Preben Knud Rasmussen Bogø Løbeklub
37 1.48.18 Morten Nobæk Næstved
9 1.50.25 Finn Rasmussen Vordingborg
7 1.50.25 Peter Rosenlund Sørensen  
29 1.51.16 Michael Keis LMK Mogenstrup
39 1.51.29 Rasmus Hyrup Vordingborg
27 1.54.14 Lars Jacobsen Haslev løbeklub
22 1.58.21 Niels Allerup Guldborgsundløberne
34 2.00.45 Jørgen Nielsen LMK Mogenstrup
30 2.01.03 Christian Langballe Mern/Ørslev løbeklub
38 2.07.15 John Nielsen Ringsted
28 2.09.50 Berit Braae Nyråd løbeklub 
17 2.09.52 Malen Jeppesen  
6 2.18.55 Tina Oldrup Guldborgsundløberne
36 udgået Henrik Rømer Præstø